Krajská rada 1. 2. 2012

Dne 1. 2. 2012 proběhlo zasedání krajské rady.
  • KRJ byla informována o průběhu a dalším postupu při kontrole hospodaření kraje za období 2007 – 2010, kterou provádí ÚRKJ a o plnění úkolů br. Fabíkem
  • KRJ byla seznámena s informace z jednání Náčelnictva Junáka.
  • KRJ jmenovala pořadatelem krajskéko kola ZVaS středisko Zlaté Hory a stanovila termín konání na 9. – 10. 6. 2012.
  • KRJ byla informována o přípravách výstupu na Ivančenu dne 21. 4. 2012.
  • KRJ projednala otázku pořádání oslav 100 let skautingu v kraji. Zaujala stanovisko, že oslavy v rámci kraje neproběhnou.
  • KRJ projednala problematiku týkající se krajského vyznamenání: schválila Vyhlášku o statutu Medaile Moravskoslezských skautů a schválila zadání výroby medailí tak, aby první vyznamenání mohla být udělena již u příležitosti výročí 100 let českého skautingu.
  • KRJ navrhla Náčelnictvu Junáka schválení vyznamenání Medaile sv. Jiří 3. stupně pro 5 činovníků a činovnic.
  • KRJ schválila Vyhlášku k dotacím Moravskoslezského kraje pro rok 2012. Novinkou letošního roku je, že dotace, které kraj získá z ústředí (tedy základ i nadstavba dotace) bude v plné výši zaslány okresům.
  • KRJ byla informována o průběhu a výsledcích vyúčtování dotací MŠMT na provoz organizačními jednotkami v kraji v roce 2011.
  • KRJ byla informována o aktuálním dění, proběhlých i plánovaných akcích v okresech, v Kmeni dospělých a u vodních skautů.
Příští jednání KRJ se uskuteční ve čtvrtek 31. 5. 2012 v 17.00 hod. v sídle kraje (Syllabova 1269/16, Ostrava)

0 komentářů k příspěvku “Krajská rada 1. 2. 2012”