Memorandum k Ivančeně

Krajská rada Junáka schválila na svém zasedání dne 16. 1. 2013 Memorandum k záchraně skautské mohyly Ivančena. Záchrana Ivančeny je pro kraj nejvyšší prioritou. Cílem je rekonstrukce Ivančeny do roku 2016, kdy oslavíme 70 výročí založení mohyly.

Memorandum Ivančena

2 komentářů k příspěvku “Memorandum k Ivančeně”


 1. 1 Petr Fiala - Ťop Led 21st, 2013 at 18.20

  Zdravím, bráškové z KRJ. Vítám jménem všech oldskautů ostravské Třicítky rozhodné stanovisko krajského orgánu k záchraně mohyly na Ivančeně a označení této akce jako prioritní.Bude-li v našich fyzických a duševních možnostech (jsme přece jen už „starší kousky“)tomuto dílu pomoci, pomůžeme!
  Ze schůzky zástupců KRJ a zakladateli památníku Ivančena dne 27.11.2012 v Jis­tebníku vzešel zápis (sepsali br. Radio a Jája), v němž je mj.uvedeno, že bude uzavřena dohoda – memorandum mezi KRJ MSK jako vlastníkem pomníku na Ivančeně a jeho autorem ak.sochařem br.Miroslavem Rybičkou, – Bajazzem.V tomto memorandu se má s konečnou platností stanovit definitivní „ideový odkaz“ tohoto autorského díla.Pracovní nárh memoranda jsem postoupil všem zúčastněným a navrhuji společnou rozpravu o jeho finální podobě. Bylo by vhodné tuto záležitost uzavřít do dubnového setkání na Ivančeně. Těším se na další spolupráci a držím všechny palce – Petr Fiala-Ťop

 2. 2 Milena Mužíková - Míša Kvě 17th, 2013 at 12.18

  Všechny vás na KRJ moc zdravím. V r. 1995, jak uvádíte v „Memorandu k záchraně mohyly Ivančena“, jsem mimo jiné pracovala jako jednatelka „Nadace památník Ivančena“ spolu s bratrem Pavlem Ženatým, předsedou této Nadace a předsedou Ostravské rady Junáka. Veškeré materiály o rekonstrukci z té doby byly uloženy u dnes již zesnulého bratra Dušana Šálka. Myslím si, že jeho žena předala materiály na Ostravskou radu Junáka. Byl zde přesný projekt rekonstrukce, vč. zaměření mohyly, které provedli geodeti (mohyla totiž stála částečně na pozemku obce Krásná a částečně na pozemku obce Malenovice).
  Chtěla bych vás jen požádat: když v r. 1992 zemřel můj muž Svatopluk Mužík – Jerry, byla jedo urna s ostatky uložena na Ivančeně (říjen 1992), jeho pamětní deska je zabudovana v mohyle. Při rekonstrukci byl vtehdy na to vzat ohled, místo bylo přesně určeno. Až začnete mohylu rekonstruovat, dejte, prosím vědět, abych mohla opět místo přesně určit, aby např. nedošlo k vykopání urny nebo k něčemu podobnému. Předem vám za to děkuji. Zde je na mne kontakt:
  Milena Mužíková
  Trojanovice 698
  744 01 Frenštát p. R.
  e-mail: Mila.53@seznam.cz
  T-Mobil: +420 737 637 029

Napište komentář
Slideshow


  Novinky emailem


  Přihlašte se k odběru novinek zadáním jména a emailové adresy.


  Statistika  TOPlist


(c) Junák - svaz skautů a skautek ČR, Moravskoslezský kraj 2008 | web by Cobra | RSS příspěvků a RSS komentářů

PageRank Seznam S-Rank