Dubnový výstup na Ivančenu zrušen

Vážení příznivci Ivančeny, sestry a bratři,

Krajská rada Junáka Moravskoslezského kraje dne 22. 3. 2020 rozhodla o zrušení letošního výstupu k mohyle na Ivančeně v původně plánovaném termínu 25. 4. 2020, a rozhodla o jeho posunutí na termín 10. 10. 2020. Podzimní výstup se uskuteční u příležitosti 74. výročí založení mohyly.

Krajská rada se ke zrušení této celostátní akce Junáka odhodlala vzhledem k vyhlášení nouzového stavu na území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru (označovaný jako SARS CoV-2), v návaznosti na usnesení vlády ČR o omezení volného pohybu osob na území České republiky, a rozhodnutí starosty Junáka o dočasném pozastavení skautské činnosti. S ohledem na vývoj epidemiologické situaci a rostoucí počet infikovaných osob nepředpokládáme, že se situace na konci dubna výrazným způsobem zlepší a umožní konání akce, které se běžně účastní na 3 000 osob, ale naopak, ochranná opatření budou v určitém režimu nadále trvat.

Zákaz volného pohybu osob se nevztahuje na pobyt v přírodě nebo parcích, ovšem je zakázáno shromažďování více osob a konání hromadných akcí. K mohyle tak může vyjít kdokoliv a kdykoliv a v komorním duchu uctít památku padlých členů Odboje slezských Junáků. Nedoporučujeme však organizování hromadných výstupů, konání ceremoniálů a pietních akcí v prostoru mohyly.

Doufáme, že během několika měsíců se situace zlepší a budeme moci akci uspořádat. Věříme, že odložení výstupu na podzimní termín nezmění nic na vašem zájmu a odhodlání se této akce zúčastnit a důstojně si připomenout a uctít hrdiny, kteří byli zavražděni na sklonku 2. světové války, ale také si připomenout výročí vzniku mohyly, která byla v roce 1946 založena na jejich památku. Junák ve své historii zažil několik ran, zrušení a zákazů, ale skauti, trampi a další veřejnost se vždy u mohyly scházeli. Nyní zažíváme pro Junáka i pro celou zemi nepoznanou situaci, která zásadním způsobem mění a do budoucna změní naše životy. Zůstaňme připraveni v naší skautské službě. Věřím, že se na podzimním výstupu potkáme.

Na viděnou v lepších časech!

Václav Dobrozemský – Vaša
předseda Krajské rady Junáka Moravskoslezské­ho kraje

0 komentářů k příspěvku “Dubnový výstup na Ivančenu zrušen”


  1. Zatím žádný komentář

Napište komentář
Slideshow


    Novinky emailem


    Přihlašte se k odběru novinek zadáním jména a emailové adresy.


    Statistika    TOPlist


(c) Junák - svaz skautů a skautek ČR, Moravskoslezský kraj 2008 | web by Cobra | RSS příspěvků a RSS komentářů

PageRank Seznam S-Rank